English

پورتال مشتریان

۰۲۱۴۲۰۱۳۰۰۰

حمل و نقل بین المللی به مالزی

شرکت نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا با اطلاعات کامل از قوانین و محدودیت‌های گمرکی، تنوع روش‌های عرضه‌شده در زمینه حمل نقل بین المللی با اخذ مجوز‌های لازم از اتاق بازرگانی ایران و عضویت در انجمن حمل و نقل بین المللی توانسته خدمات حمل کالا را به کشور مالزی انجام دهد. 

malaysia

انواع روش‌های حمل و نقل بین المللی به مالزی

در دیبا روش‌های مختلفی برای حمل و نقل بین المللی به مالزی برای مشتریان فراهم شده است. این روش‌ها شامل خدمات حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی و ترکیبی می‌شود. دیبا به‌عنوان یک شرکت حمل و نقل ترکیبی، دریایی و هوایی ایمن‌ترین راه‌ها را برای صادرات و واردات از مالزی عرضه کرده است.  

انواع محمولات برای واردات و صادرات مالزی

دیبا امکان تجارت انواع محمولات صنایع مختلف، اعم از محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی و ماشین آلات صنعتی از طریق حمل هوایی، زمینی و دریایی از مالزی به ایران را برای مشتریان فراهم کرده است. صادرات و واردات هر یک از این محمولات قوانینی دارند که براساس آن می‌توان بهترین روش حمل کالا را انتخاب کرد.

مزایا و ویژگی‌های روش‌های حمل و نقل بین المللی به مالزی

هر یک از روش‌های حمل و نقل بین المللی به مالزی، مزایا و ویژگی‌هایی دارند که شناخت آن‌ها به انتخاب هرچه بهتر روش حمل کالا کمک خواهد کرد. در ادامه به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم:

  • حمل زمینی کالا: حمل و نقل زمینی بین المللی شامل حمل کالا با خاور یا کامیون‌های ترانزیتی می‌شود. برای واردات و صادرات به مالزی از این روش فقط برای جابه‌جایی کالا در بخشی از مسیر استفاده خواهد شد. 
  • حمل و نقل دریایی: حمل کالا با کانتینر از روش دریایی، یکی از اقتصادی‌ترین راه‌های تجارت با مالزی محسوب می‌شود. این روش محدودیتی از نظر حجم و وزن کالا وجود نخواهد داشت. 
  • حمل و نقل هوایی: صادرات و واردات به مالزی از طریق حمل هوایی کالا به‌صورت فریت بار انجام می‌شود. در این روش، کالا در فرودگاه بین‌المللی ایران تحویل گرفته خواهد شد تا در فرودگاه‌های بین‌المللی شهر‌های مختلف مالزی تحویل داده شود. 

روش دیگری نیز برای حمل کالا از ایران به مالزی و برعکس آن وجود دارد که به‌صورت تخصصی در دیبا عرضه شده است. این روش به حمل ترکیبی یا ترانزیتی کالا شناخته می‌شود. در حمل ترکیبی، کالا از طریق روش‌های موجود زمینی، دریایی یا هوایی به مقصد می‌رسد.

قوانین بسته‌بندی کالا به مالزی

قوانین بسته‌بندی کالا به مالزی بستگی به ماهیت محموله دارد. معمولا مواد شیمیایی باید در بسته‌بندی‌های خاص و کانتینر‌های مشخصی قرار بگیرند. علاوه‌بر این، برچسب‌گذاری دقیق و اخذ مدارک و مجوز‌های قانونی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در‌نتیجه فرقی ندارد که از روش حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنید یا زمینی؛ برای بررسی قوانین بسته‌بندی حتما باید به ماهیت بار توجه داشته باشید. در بررسی قوانین گمرکی و بسته‌بندی انواع محمولات، کارشناسان دیبا آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 

استعلام هزینه حمل کالا به مالزی از دیبا

کارشناسان نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا برای تعیین استعلام حمل کالا به مالزی با‌توجه‌به وزن، حجم و نوع بار توجه می‌کنند. علاوه‌بر این، فاصله از مقصد و روش حمل نیز در قیمت نهایی تاثیر‌گذار است. شما می‌توانید برای استعلام قیمت با کارشناسان دیبا تماس بگیرید. 

سوالات متداول

مدت زمان ارسال بار از طریق فریت هوایی به مالزی چقدر است؟

معمولا حمل کالا از طریق روش هوایی حدود ۷۲ ساعت زمان می برد. به همین دلیل می توان گفت که حمل بار از طریق حمل و نقل هوایی سریع ترین راه تجارت با مالزی است.

چه کالاهایی از ایران به مالزی صادر می شود؟

زعفران، عسل، نفت و فرآورده های نفتی، فرش، کفپوش، خشکبار، سنگ، مصالح ساختمانی و آلومینیوم از جمله مهم ترین کالاهایی هستند که از ایران به مالزی صادر می شود.

برای تجارت با مالزی به چه مدارکی نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای واردات و صادرات مالزی باید با توجه به ماهیت تجارت تعیین شود. به طور کلی پیش فاکتور، گواهی مبدا، فاکتور تجاری کالا، مجوزهای صادراتی، بیمه نامه، بارنامه و پکینگ لیست موردنیاز است.