English

پورتال مشتریان

۰۲۱۴۲۰۱۳۰۰۰

واردات و صادرات مواد اولیه پلاستیک

تجارت مواد اولیه پلاستیک و پلیمری با ایمن‌ترین روش‌های حمل‌و‌نقل

تجارت پلاستیک در ایران به‌دلیل نیاز کشور به ماده اولیه آن، بسیار گسترده است. به همین دلیل، دیبا با خدمات مختلف برای حمل و نقل بین المللی مواد اولیه پلاستیک، سعی دارد تا نیاز مشتریان را برای تجارت این ماده مهم برطرف سازد. حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک از طریق روش‌های حمل زمینی، هوایی، دریایی و ترکیبی در دیبا امکان‌پذیر است. 

plastics-and-articles

مناسب‌ترین روش‌های حمل مواد اولیه پلاستیک

حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک با شبکه ترانزیتی گسترده 
روش‌های مختلفی برای واردات و صادرات مواد اولیه پلاستیک در دیبا وجود دارد. این روش‌ها شامل حمل و نقل دریایی، هوایی، زمینی و ترکیبی می‌شود. کارشناسان نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا براساس نوع و حجم بار و مسافت، به شما در انتخاب بهترین روش حمل‌و‌نقل کمک می‌کنند. 

دسترسی به کشور‌های تولید‌کننده تولید مواد اولیه پلاستیک

ارتباط و تجارت با کشور‌های سراسر دنیا در زمینه مواد اولیه پلاستیک
حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک از سراسر دنیا به ایران امکان‌پذیر است. کشور‌هایی مانند چین، هند، ژاپن، ایالت متحده آمریکا و روسیه بیشترین سهم تولید و صادرات مواد اولیه پلاستیک را به خود اختصاص داده‌اند. در دیبا، امکان واردات مواد شیمیایی و پلاستیک فراهم شده است. 

روش‌های ایمن برای صادرات و واردات مواد اولیه پلاستیک

روش‌های حمل و نقل بین المللی مواد اولیه پلاستیک شامل حمل هوایی، زمینی و دریایی می‌شود. در برخی مواقع که دسترسی مستقیم از مبدا به مقصد وجود ندارد، روش حمل ترکیبی نیز کاربرد دارد که جزو خدمات اختصاصی دیبا است. این روش‌ها هر یک مزایا و معایبی دارند که در ادامه بررسی کرده‌ایم:

  • حمل هوایی بین المللی مواد اولیه پلاستیک؛ سرعت ارسال کالا در این روش بسیار بالا است. با‌این‌حال، از نظر حجم قابل انتقال، محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. در حمل و نقل هوایی فقط جابه‌جایی بار‌های سبک امکان‌پذیر است.
  • حمل زمینی مواد اولیه پلاستیک و پلیمری؛ این روش شامل حمل و نقل ریلی نیز می‌شود. استفاده از کانتینر‌های مخصوص و هزینه پایین حمل زمینی به کشور‌های همسایه، از مزایای آن است. 
  • حمل و نقل دریایی؛ در حمل دریایی، محدودیت وزن و حجم کالا به‌هیچ عنوان مطرح نیست. به همین دلیل می‌توان تجارت پلاستیک را با هزینه‌ای پایین و در مقیاسی بالا انجام داد. 

پیشنهاد می‌شود باتوجه‌به قوانین کشور مقصد و مقدار و حجم بار خود، بهترین روش را انتخاب کنید تا در طی حمل و نقل کالا دچار مشکل نشوید. انعقاد قرارداد با یک شرکت حمل و نقل بین المللی به شما کمک می‌کند تا کلیه مراحل بسته‌بندی، ترخیص گمرک و جابه‌جایی کالا به‌درستی انجام شود.

نکات مهم برای حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک

مواد اولیه پلاستیک اشتعال‌زا هستند. به همین دلیل رعایت نکات ایمنی برای حمل و نقل آن بسیار اهمیت دارد. برای این کار، ابتدا باید درمورد ویژگی‌هایی مانند خصوصیات فیزیکی و شیمیایی، دمای نگهداری مناسب و سایر مسائل مرتبط با ایمنی مواد آگاهی لازم را کسب کنید. در قدم بعدی بسته‌بندی برای جلوگیری از آسیب و نشت مواد بسیار اهمیت دارد. 
در نهایت نیز باید شرکت حمل و نقل بین المللی معتبر و باتجربه‌ای در زمینه حمل مواد اولیه پلاستیک و مواد شیمیایی انتخاب شود. افراد متخصص به شما کمک می‌کنند تا مرسوله شما بدون آسیب فیزیکی و با ایمنی کامل به مقصد برسد.

استعلام هزینه حمل و نقل بین المللی انواع مواد شیمیایی و پلاستیک

برای استعلام هزینه حمل و نقل بین المللی مواد اولیه پلاستیک با کارشناسان دیبا تماس بگیرید. کارشناسان دیبا با‌توجه‌به نوع، وزن و حجم کالا و مسافت از مقصد، بهترین روش حمل و نقل را به شما پیشنهاد خواهند داد؛ در‌نتیجه با‌توجه‌به روش جابه‌جایی بار و سایر موارد گفته‌شده هزینه نهایی اعلام می‌شود. 

سوالات متداول

مجوز های لازم برای حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک چیست؟

با توجه به محدودیت ها و قوانین هر کشور در زمینه واردات، مجوز مورد نیاز برای حمل مواد اولیه پلاستیک نیز متفاوت خواهد بود. در برخی موارد، مجوز هایی مانند مجوز صادرات، واردات، حمل و نقل مواد خطرناک و مجوز های بهداشتی لازم است.

آیا بسته بندی برای حمل بین المللی مواد اولیه پلاستیک اهمیت دارد؟

بسته بندی مناسب کالا را در برابر آسیب فیزیکی، نشت و خرابی محافظت می کند. همچنین، عملیات بارگیری و تخلیه نیز با بسته بندی آسان به راحتی امکان پذیر است.

محدودیت های حمل و نقل مواد اولیه پلاستیک چیست؟

مواد اولیه پلاستیک در دسته مواد شیمیایی خطرناک قرار دارد. به همین دلیل بسته بندی کالا و انتخاب روشی ایمن برای جلوگیری از نشت و آسیب فیزیکی باعث ایجاد محدودیت در حمل و نقل این کالا می شود.