English

پورتال مشتریان

۰۲۱۴۲۰۱۳۰۰۰

واردات و صادرات کود

نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا در زمینه واردات و صادرات کود کلیه مراحل بسته‌بندی، ترانزیت و ارسال محموله و امور گمرکی را به‌صورت برون سپاری برای شما انجام می‌دهد. دیبا کلیه این خدمات را با در بالاترین سطح کیفی و با داشتن نیروی انسانی متخصص، مجوزهای لازم، تجهیزات و امکانات به‌روز و پیشرفته به بازرگانان و تجار عرضه می‌کند. هم‌چنین دیبا با اطلاع کامل از این ضوابط، راهنمای قدم‌به‌قدم بازرگانان در پروسه تجارت کود خواهد بود.

fertilisers

انواع روش‌های حمل‌ونقل کود به‌‌صورت بین‌المللی در دیبا

برای حمل‌ونقل بین‌المللی کود به نقاط مختلف جهان از روش‌ها و شیوه‌های مختلفی استفاده می‌شود. در واقع شرکت واردات و صادرات محصولات کشاورزی برای حمل انواع کودهای شیمیایی، حیوانی و ارگانیک خدمات متنوعی دارند. دیبا نیز مطابق با قوانین اینکوترمز با روش‌هایی هم‌چون حمل‌ونقل هوایی، زمینی و دریایی این محصول کشاورزی را به کشورهای مختلف صادر می‌کند. در‌صورتی‌که در مورد قوانین اینکوترمز اطلاعات کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم نکات ذکر شده در صفحه «اینکوترمز چیست» را مطالعه کنید. 

صادرات و وارد‌ات انواع کودهای کشاورزی به کشور‌های دنیا

صادرات کود از ایران به کشورهای مختلف دنیا، یکی از تجارت‌های پرسود کشور به شمار می‌رود. ایران با صادر کردن انواع کودهای کشاورزی به کشورهای مختلف اروپایی و عربی به سود‌های کلانی دست خواهد یافت. در ادامه به معرفی این کشورها پرداخته‌ایم: 

  • صادرات کود شیمیایی به افغانستان
  • صادرات کود شیمیایی به عراق
  • صادرات کود شیمیایی به ترکیه
  • صادرات کود شیمیایی به قطر

بازرگانان برای صادرات کود باید از قوانین و قواعد کشور مقصد و هم‌چنین اصول حمل‌ونقل بین‌المللی دانش و اطلاعات کاملی داشته باشند. به‌منظور کسب اطلاعات دقیق در‌مورد پروسه صادرات و واردات کود و هم‌چنین نحوه حمل‌ونقل به کشورهای مختلف از مشاوران دیبا کمک بگیرید تا از صفر تا صد این فرآیند راهنمای شما تجار گرامی باشند. 

صادرات و واردات کود کشاورزی با تریلرهای پیشرفته به‌صورت زمینی 

برای صادرات و واردات کود شیمیایی نیز هم‌چون واردات مواد شیمیایی می‌توان از روش زمینی استفاده کرد. به‌عنوان مثال از آن‌جایی‌که کشورهایی هم‌چون ترکیه، اسپانیا و بسیاری از کشورهای همسایه واردکنندگان کود هستند؛ بدین‌ترتیب با روش زمینی به‌راحتی می‌توان این محصول کشاورزی را به این کشورها صادر کرد. حمل‌ونقل کود به‌صورت زمینی توسط دیبا از طریق انواع تریلرهای پیشرفته صورت می‌گیرد؛ بنابراین هیچ‌گونه آسیبی به محموله شما وارد نخواهد شد. شما می‌توانید بارهای خود را به‌صورت دربست (FTL) یا خرده‌بار (LTL) با تریلر ارسال کنید.  

حمل و نقل بین المللی دریایی کود با کشتی‌های باربری غول‌‌پیکر

حمل‌ونقل دریایی کود یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است. این روش برای صادرات کود به کشورهایی که مرز آبی با ایران دارند مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. دبی یکی از این کشورهایی است که مراودات بین‌المللی متعددی با ایران دارد. به‌عنوان مثال علاوه‌بر کود، واردات دارو از دبی نیز انجام می‌شود و بازرگانان می‌توانند محمولات خود را از بندرهای مختلف کشور امارات تحویل بگیرند. 
کشورهایی هم‌چون چین و کره جنوبی و بسیاری دیگر از کشورهای عربی نیز از وارد‌کنندگان انواع کود هستند. بازرگانان و تجار می‌توانند محصولات کشاورزی موردنیازشان را در اسرع وقت در بندرهای مربوطه در این کشورها تحویل بگیرند. نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا خدماتی هم‌چون ارسال محموله به‌صورت کانتینر دربست یا خرده‌بار، خدمات اجاره کشتی و سرویس ارسال بارهای تجاری به‌صورت فله‌ای را به بازرگانان ارائه می‌دهد. 

خدمات حمل‌ونقل کود با هواپیما در سریع‌ترین زمان ممکن 

حمل‌ونقل کود به‌صورت هوایی توسط دیبا در سریع‌ترین زمان ممکن (بین ۳ تا ۵ روز) انجام می‌شود. این شیوه حمل‌ونقل روشی کاملا ایمن و مناسب برای صادرات کود در حجم کم است؛ بنابراین در‌صورت ارسال کود در حجم‌های بالا پیشنهاد می‌شود از روش حمل دریایی یا زمینی استفاده کنید. با دریافت مشاوره و راهنمایی از یک شرکت حمل و نقل هوایی می‌توانید کودهایی شیمیایی و انواع محصولات کشاورزی خود را به کشورهای مختلف در سراسر جهان صادر کنید. 

بررسی شرایط و قوانین واردات کود کشاورزی

کود یکی از مهم‌ترین نهاده‌های کشاورزی محسوب می‌شود که کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی تا حد بسیاری به آن وابسته است. کودها با‌توجه‌به عناصر موجود در آن‌ها انواع مختلفی دارند. شرکت‌های وارد‌کننده نیز به‌منظور واردات کود فقط می‌توانند برخی از انواع این محصول (حیوانی، آلی، شیمیایی، گیاهی، کمپوست، گرانوله) را وارد کنند. 
به‌منظور واردات کود شیمیایی یا هر نوع کود دیگری ابتدا باید برای ثبت سفارش کالا در سامانه تجارت اقدام کنید. سپس تعرفه گمرکی مربوط به محصول را بپردازید. یکی از موارد مهمی که در هنگام واردات این محصول باید ارائه شود، پیش فاکتور یا پروفرما است. به‌عنوان مثال اگر شما قصد حمل بار هوایی از تایوان به ایران را دارید باید از کلیه کودهای وارداتی پیش فاکتور تهیه کنید. پیش‌فاکتورها شامل نام و آدرس خریدار و فروشنده، وزن، نوع وسیله حمل‌ونقل و کشور مبدا است.

آشنایی با شرایط و قوانین صادرات کود شیمیایی

صادرات کود تحت نظارت دقیق وزارت جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد. هم‌چنین سازمان ملی صنایع پتروشیمی بر روند صادرات انواع کود از جمله اوره نظارت کاملی دارد. از‌این‌رو صادرکنندگان انواع کود چه در حمل هوایی و دریایی و چه در حمل و نقل ترکیبی این محصول باید از طریق سامانه امور گمرکی برای صدور مجوز سیستمی در اظهارنامه اقدام کنند. 
یکی از مواردی که هنگام صادرات انواع کود باید به آن توجه کرد، بازار فروش این محصول در کشورهای مورد‌نظر است. هم‌چنین برای صادر کردن کود باید برای صدور پیش‌فاکتور نیز اقدام کرد؛ شرکت‌های صادرکننده باید با‌توجه‌به مقصد فروش پیش فاکتور مربوط به آن را برای خریدار ارسال کنند.

استعلام هزینه و تعرفه صادرات و واردات کود به سراسر جهان

هزینه حمل‌ونقل بین‌المللی کود بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد. از عوامل متعددی که در تعرفه واردات کود موثر هستند به هزینه‌های گمرکی و ترخیص کالا، فاصله مبدأ تا مقصد، حجم محموله و نوع حمل‌ونقل می‌توان اشاره کرد. به‌منظور استعلام دقیق هزینه حمل‌ونقل کود شیمیایی و سایر نهاده‌های کشاورزی با کارشناسان و مشاوران دیبا تماس بگیرید.

سوالات متداول

بیشترین میزان صادرات کود مربوط به کدام کشورهاست؟

کشورهایی مانند چین، آمریکا، کانادا و روسیه بیشترین حجم صادرات کود را دارند.

آیا در حمل ونقل، واردات و صادرات کود محدودیت و چالشی وجود دارد؟

بله؛ در فرآیند حمل ونقل و صادرات و واردات کود ممکن است چالش هایی هم چون تغییرات قوانین و مقررات محیطی، نوسانات بازار جهانی و مشکلات حمل ونقل به وجود آید. برای برطرف کردن هر یک از این چالش ها می توانید از دیبا کمک بگیرید.

بهترین روش حمل برای حمل ونقل بین المللی کود چه روشی است؟

انتخاب روش مناسب برای حمل ونقل بین المللی کود به فاکتورهای متعددی مانند مسافت مبدأ تا مقصد، حجم بار و وزن محموله بستگی دارد. برای مثال، برای ارسال کالا به چین یا کشورهای دوردست، روش حمل دریایی مناسب تر است. برای دریافت مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان دیبا تماس بگیرید.