English

پورتال مشتریان

۰۲۱۴۲۰۱۳۰۰۰

واردات و صادرات مواد معدنی

صادرات مواد معدنی یکی از پرسودترین تجارت‌های دنیاست که توسط برخی از بازرگانان انجام می‌شود. در فرایند حمل، محموله‌های مواد معدنی در معرض خطرات و تهدیدهای فراوانی قرار می‌گیرند؛ بنابراین انتخاب یک روش مطمئن برای حمل‌ونقل محموله‌ها یکی از مهم‌ترین کارهایی است که بازرگانان در حوزه واردات و صادرات مواد معدنی باید به آن توجه داشته باشند. جابه‌جایی این محموله‌ها باید با روش‌های امن و تخصصی و توسط افراد ماهر انجام شود. نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا با انواع حمل و نقل بین المللی به روش‌های دریایی، هوایی، زمینی و ترکیبی در حوزه صادرات و واردات مواد معدنی همراه بازرگانان خواهد بود.

inorganic-chemicals

روش‌های حمل بین‌المللی مواد معدنی در حوزه واردات و صادرات

حمل بین‌المللی مواد معدنی به‌دلیل ماهیت حساس و ویژه این مواد باید با روش‌های استاندارد و با استفاده از خدمات باربری حرفه‌ای انجام شود. شرکت دیبا حمل مواد معدنی را از طریق روش‌هایی همچون حمل‌ونقل دریایی، هوایی، جاده‌ای، ریلی و ترکیبی انجام می‌دهد. جابه‌جایی محموله‌های همچون مواد شیمیایی و مواد معدنی حساسیت بالایی دارند. به همین دلیل صادرات مواد شیمیایی و مواد معدنی در دیبا معمولا با روش حمل‌ونقل دریایی یا استفاده از کامیون‌های کانتینردار انجام می‌شود. با‌توجه‌به نوع ماده معدنی، ارزش محموله، حجم و وزن بار کارشناسان دیبا شما را برای انتخاب بهترین روش حمل‌ونقل برای واردات و صادرات مواد معدنی راهنمایی خواهند کرد. 

صادرات مواد معدنی از ایران به کشورهای همسایه 

ایران سابقه‌ای دیرینه در صادرات مواد معدنی دارد. ترکیه و عراق از قطب‌های مهم تجارت برای ایران در زمینه واردات سنگ و انواع مواد معدنی محسوب می‌شوند. با‌توجه‌به مسافت کوتاه بین ایران و این کشور‌ها می‌توان از روش‌ حمل‌ونقل جاده‌ای برای ارسال محموله‌های مواد معدنی به ترکیه و عراق استفاده کرد. در‌صورتی‌که حجم محموله‌ها بالا باشد کارشناسان دیبا برای صادرات مواد معدنی، صادرات فولاد و مواد اولیه سنگین استفاده از روش حمل‌ونقل دریایی را پیشنهاد می‌کنند.

خدمات حمل دریایی دیبا برای واردات و صادرات مواد معدنی

متداول‌ترین و قابل اعتمادترین روش برای حمل‌ونقل مواد معدنی شیوه حمل دریایی است. به‌دلیل حجم و وزن بالای مواد معدنی همچون زغال سنگ و سنگ‌ها معمولا از کشتی‌های غول‌پیکر فله‌بر در حوزه صادرات و واردات استفاده می‌شود. با‌توجه‌به قابلیت کشتی‌های باربری برای جابه‌جایی محموله‌های بزرگ و سنگین، حمل دریایی بهترین روش برای صادرات و واردات مواد معدنی به‌حساب می‌آید.
نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا، خدمات متنوعی برای حمل مواد معدنی به‌صورت فله (Break Bulk)، انتقال محموله‌های صادراتی و وارداتی به‌صورت door to door و کانتینرهای ویژه برای کالاهای خاص به‌منظور صادرات به ایتالیا، آلمان، اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی و مناطق مختلف دنیا دارد.

صادرات و واردات مواد معدنی از طریق ناوگان حمل‌ونقل زمینی دیبا 

جابه‌جایی و حمل‌ونقل مواد معدنی به روش زمینی (جاده‌ای و ریلی) بسیار مقرون‌به‌صرفه است. حمل ریلی و جاده‌ای روش‌های مناسب برای ارسال محموله‌های تجاری به کشورهای همسایه محسوب می‌شوند. به‌عنوان مثال اگر به کشور همسایه‌ای همچون عراق مواد معدنی صادر کنید، حمل زمینی روش مقرون‌به‌صرفه و مناسب‌تری نسبت‌به روش هوایی است. این موضوع در مورد واردات دارو نیز صدق می‌کند. کلیه محموله‌های مواد معدنی داخلی و خارجی به‌صورت Door to Door توسط مجموعه دیبا به محل مورد‌نظرتان ارسال خواهد شد.

جابه‌جایی مواد معدنی از روش حمل‌ونقل ریلی

حمل‌ونقل ریلی روشی مطمئن و متداول برای صادرات سرامیک، سنگ‌های ساختمانی و زغال سنگ در کل دنیاست. با استفاده از این روش امنیت و سلامت محموله‌ تا حد قابل‌توجهی تضمین می‌شود. همچنین با حمل ریلی می‌توان هزینه‌های صادرات و واردات مواد معدنی را پایین آورد. با قطارهای باری می‌توان حجم قابل‌توجهی از مواد معدنی را از نقطه‌ای به نقطه دیگر جابه‌جا کرد. یکی از روش‌های مورد‌تایید ما در شرکت دیبا برای صادرات سرامیک به ترکیه به‌منظور ارسال سالم و مطمئن محموله روش حمل‌ونقل ریلی است.

واردات و صادرات مواد معدنی از اقصی نقاط دنیا با دیبا

نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا با دریافت همه مجوزهای لازم، جابه‌جایی و صادرات و واردات مواد معدنی، واردات از اندونزی به ایران، از ایران به ژاپن، کشورهای همسایه، اروپایی و آمریکایی را با روش‌های مختلف حمل‌ونقل هوایی، دریایی، زمینی و ترکیبی انجام می‌دهد. دیبا از طریق همکاری با نمایندگان خود در سراسر دنیا و معتبرترین خطوط هوایی،‌ دریایی و زمینی، محموله‌های شما را با در زمان مورد‌نظر و با مناسب‌ترین هزینه از مبدا تا مقصد می‌رساند. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از تعرفه گمرکی واردات مواد معدنی می‌توانید با شماره ۰۲۱۴۲۰۱۳۰۰۰ تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین روش برای حمل ونقل بین المللی مواد معدنی چیست؟

با توجه به حجم و ابعاد بالای محموله های مواد معدنی بهترین روش حمل ونقل برای واردات و صادرات مواد معدنی روش حمل دریایی است.

برای حمل مواد معدنی برای مسافت های کوتاه از چه روشی استفاده کنیم؟

حمل ونقل مواد معدنی برای مسافت کوتاه با روش زمینی و استفاده از کامیون های مخصوص روش مطمئن تر و مقرون به صرفه تری است.

آمار صادرات مواد معدنی ایران چقدر است؟

ارزش سالانه صادرات مواد معدنی ایرانی حدود ۱۰ میلیارد دلار است.