English

پورتال مشتریان

۰۲۱۴۲۰۱۳۰۰۰

واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی

حمل و نقل بین المللی مواد غذایی و خوراکی
امکان واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی توسط نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا از طریق حمل ترکیبی، هوایی و سایر روش‌ها فراهم شده است. واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی، چالش‌های بسیاری دارد و به‌دلیل ارتباط مستقیم مواد غذایی با سلامت افراد، باید مطابق با استانداردها، شرایط و دستورالعمل‌های خاصی حمل شوند. از این‌رو دیبا، با هدف جلوگیری از هرگونه خسارات احتمالی و تسهیل امور حمل برای بازرگانان، ارسال سریع و ایمن از طریق خطوط حمل‌و‌نقل بین‌المللی را برای مشتریان خود امکان‌پذیر کرده است. 

food

روش‌های واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی

حمل‌ونقل مواد غذایی و خوراکی از راه‌های زمینی، دریایی، هوایی و ترکیبی
نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا برای واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی از روش‌های حمل و نقل بین المللی دریایی، زمینی و هوایی استفاده می‌کند. از آنجایی که مواد اولیه صنایع غذایی معمولا فسادپذیر هستند، برای حمل اینگونه مواد نیاز به روش‌های حمل سریع مانند روش هوایی است. دیبا برای حمل مواد غذایی و خوراکی در سریع‌ترین زمان ممکن، روش حمل هوایی را با همکاری بهترین شرکت‌های هوایی بین‌المللی امکان‌پذیر کرده است. علاوه‌بر این، امکان جابه‌جایی مواد غذایی و خوراکی از طریق کانتینر‌های یخچال‌دار در روش‌های حمل‌و‌نقل زمینی و دریایی نیز در این شرکت فراهم می‌شود. 

واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی به سراسر دنیا

حمل‌ مواد غذایی و خوراکی به کشورهای همسایه و کشورهای دیگر
صادرات مواد غذایی از ایران به کشورهای همسایه رونق بسیار بالایی دارد. ارمنستان، ترکیه، امارات، عراق، دبی و افغانستان از جمله کشورهایی هستند که مواد غذایی از ایران به این مقاصد صادر می‌شود. از سوی دیگر، واردات مواد غذایی و خوراکی از کشورها و بنادر بسیاری مانند دبی، به ایران وارد می‌شود. واردات و صادرات مواد غذایی از روش‌های مختلفی مانند حمل‌ونقل بین المللی هوایی و دریایی انجام خواهد شد که بستگی به کشور مبدا و مقصد و نوع بار دارد.

حمل‌ونقل زمینی مواد غذایی و خوراکی؛ ماشین‌های یخچال‌دار

برای حمل و نقل جاده‌ای مواد غذایی و خوراکی به‌منظور جلوگیری از فاسد شدن باید از وسایل نقلیه ی یخچال‌دار مانند کامیون و تریلی استفاده کرد. حمل زمینی مواد خوراکی مناسب برای صادرات و واردات بین مقاصد کوتاه و کشورهای همسایه است و هزینه کمتری نسبت به حمل‌ونقل هوایی دارد. دیبا، به‌عنوان شرکت حمل و نقل بین المللی از ابتدا تا انتها مسیر حمل مواد غذایی و برای دریافت مجوزهای لازم حمل در کنار شما خواهد بود.

سریع‌ترین روش واردات و صادرات مواد خوراکی با حمل هوایی مواد غذایی

حمل مواد غذایی و خوراکی به‌دلیل فسادپذیر بودن و ارتباط مستقیم آن‌ها با سلامت افراد، یکی از چالش‌ برانگیزترین محموله‌ها برای حمل و نقل بین کشورها محسوب می‌شود. صادرات و واردات از طریق خطوط هوایی بهترین انتخاب برای انتقال سریع مواد غذایی فسادپذیر است. همچنین، حمل نقل بین المللی مواد غذایی، قوانین خاص خود را در کشورهای مختلف دارد که باید پیش‌ از ارسال کالا درمورد آن آگاه باشید. دیبا با دانش کافی از قوانین حمل‌ونقل بین‌المللی در کنار شما خواهد بود.

حمل‌و‌نقل دریایی مواد غذایی و خوراکی با کانتینر‌های مخصوص

حمل‌و‌نقل دریایی با کانتینر‌های یخچال‌دار روشی امن و مقرون‌به‌صرفه برای صادرات و واردات مواد غذایی و خوراکی‌ها است. دیبا از طریق همکاری با مشهورترین خطوط کشتیرانی ایران و جهان، بهترین خدمات حمل و نقل دریایی ویژه مواد غذایی را به بازرگانان عرضه می‌کند.

برآورد هزینه واردات و صادرات مواد غذایی و خوراکی و تعرفه گمرکی

برای حمل مواد غذایی نرخ ثابتی وجود ندارد؛ زیرا هزینه واردات مواد اولیه غذایی به نوع بار، حجم، وزن محموله و فاصله مقصد با مبدا بستگی دارد. همچنین، فسادپذیر یا فسادناپذیر بودن مواد غذایی، شرایط خاصی را برای حمل می‌طلبد که روی هزینه تاثیرگذار خواهد بود. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای استعلام قیمت هزینه واردات و صادرات مواد غذایی، از طریق تماس تلفنی با کارشناسان نمایندگی کشتیرانی و خدمات بار هوایی دیبا هوا دریا، تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین روش صادرات و واردات مواد غذایی و خوراکی به کشورهای همسایه کدام است؟

حمل ونقل زمینی با کامیون های یخچال دار، بهترین روش حمل برای صادرات و واردات مواد غذایی به کشورهای همسایه بوده که شیوه ای مقرون به صرفه و ایمن است.

آیا حمل، صادرات و واردات مواد غذایی به شرایط خاصی نیاز دارد؟

مواد غذایی و خوراکی های بسیاری در دسته بندی مواد فاسدشدنی قرار می گیرند. برای حمل این مواد به تجهیزات پیشرفته و کانتینرهای مخصوص نیاز است. دیبا با بهترین تجهیزات، انواع مواد غذایی را در سراسر دنیا جابه جا خواهد کرد.

کدام کشورها برای صادرات مواد غذایی از ایران بازار بهتری دارند؟

صادرات مواد غذایی و خوراکی از ایران به کشورهای همسایه بازار پر رونقی دارد. برای مثال، مواد غذایی از ایران به کشورهای ارمنستان، ترکیه، امارات، عراق، دبی و افغانستان صادر می شود.